FAQ - NEJČASTEJI KLADENÉ OTÁZKY | Herbavis

 
 
  • Jsou bylinné čaje a tinktury vhodné pro těhotné a kojící ženy?

Jsou bylinné přípravky vhodné pro těhotné ženy ?U doplňků stravy a přírodních látek zákon vždy nařizuje, aby na obalu bylo upozornění, že nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy.Jedná se o paušální povinnost, bez ohledu na obsah a složení. Přitom existuje řada bylin, které mohou ulevit maminkám velmi šetrným způsobem. Například Maliník napomáhá k uvolňování dělohy před porodem a také přispívá ke tvorbě mateřského mléka. Dalším příkladem může být Mateřídouška, která je vhodná po porodu na vylučování všech zbytků z dělohy a spouštění moči. Nicméně používání bylinných čajů a tinktur doporučujeme konzultovat s odborníkem na přírodní medicínu. Finální rozhodnutí o užívání doplňků stravy v období těhotenství a kojení bude pouze na Vás.
 
 
  •  Lze bylinné čaje a bylinné tinktury kombinovat s léky? 

Lze byliny kombinovat s léky?Není vhodné nahradit léky bylinnými čaji nebo tinkturami bez lékařského dohledu. Zároveň nabádáme k větší opatrnosti užívání doplňků stravy u osob, které již používají léky na ředění krve nebo užívají léky, které snižují imunitu. Vždy doporučujeme konzultaci s lékařem popřípadě odborníkem na přírodní medicínu. Není vyloučeno, že bylinné přípravky jednou nahradí Vaše léky, avšak přechod z klasické léčby na přírodní léčbu musí proběhnout pod kontrolou lékaře a nesmí se uspíšit.
 
 
  • Jsou bylinné přípravky vhodné pro zvířata? 

Jsou bylinné přípravky vhodné pro zvířata?Bylinné přípravky mohou užívat i zvířata. Osobně máme velmi dobrou zkušenost s Chancou Piedrou u pejsků, kteří trpí zažívacími potíži a zvracením. Zde postačí rozdrtit trochu této byliny přímo do psího žrádla, avšak pokud by potíže přetrvávaly, tak doporučujeme návštěvu veterináře, aby se vyloučilo závažnější onemocnění. Zase proti klíšťatům skvělé působí pryskyřice Sangre de drago (Dračí krev) z peruánského stromu Croton lehleri, kterou můžete natřít ránu ihned po vytažení klíštěte.
 
 
 
  • Lze kombinovat několik čajů nebo tinktur dohromady? 

Lze kombinovat bylinné čaje a tinktury dohromady?Jsme názoru, že je třeba řešit jeden problém po druhém. Nedoporučujeme aplikovat více ozdravných kůr najednou. Pokud trpíte oslabenou imunitou tak lze kombinovat například šťávu z Rakytník se Sangre de Drago a čajem Vilcacora. Zase pro získání životní energie je vhodná kombinace Ašvagandy s Makou popřípadě Makou + Quinoa. Více informací ke vhodným doplňkům stravy pro jednotlivé zdravotní neduhy najdete v sekci Produkty dle indikace. V případě pochybnosti neváhejte oslovit odborníka na přírodní medicínu.
 
 
  • Proč dávkování u některých doplňků stravy je tak malé? 

Proč dávkování u některých doplňků stravy je tak malé?V mnoha případech dávkování doplňků stravy je regulováno legislativou. Příkladem může být Lichořeřišnice v tabletách.  Zde legislativa zakazuje uvádět vyšší dávkování, i když ve skutečnosti by se tento doplněk stravy měl dávkovat dle hmotnosti jedince. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.
 
 

​​​​  

  • Existuje možnost navázání velkoobchodní spolupráce?

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat mailem na velkoobchod@herbavis.cz nebo telefonicky +420 730 802 504. Máme připravený VO ceník i s objednávkovým formulářem a rádi s Vámi navážeme spolupráci. Jelikož zdraví je to nejcennější co máme, budeme rádi, když společně budeme moci ulevit dalším příznivcům přírodní medicíny od zdravotních potíží a navrátit jim jejich radost ze života.
B2B spolupráce | Herbavis s.r.o.